oceny uczniow

XXII Mikołajkowy Turniej Karate "SAMURAJ CUP"

XXII Mikołajkowy Turniej Karate

"SAMURAJ CUP"

W sobotę 05.12.2020r. w hali sportowej MOSRiR przy ul. Twardowskiego 12b w Szczecinie odbył się XXII Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej "Samuraj Cup" w Karate Olimpijskim.

Do zawodów zgłoszonych zostało  140  zawodników  reprezentujących następujące  kluby z województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolski:

v    Shobu-kan Stargard

v    Kostrzyński Klub Karate

v    LUKS Karate Goleniów

v    KKS Tora Legnica

v    Swarzędzki Klub Karate-do "Fighter"

v    UKS Polsko-Amerykańskich Szkół Szczecin,

v    Klub  Karate  Samuraj Szczecin

W  klasyfikacji   generalnej   pierwsze  miejsce  zajął  Klub Karate Samuraj Szczecin przed UKS Polsko-Amerykańskich Szkół i  Klubem LUKS Karate Goleniów.

Najlepszymi zawodnikami turnieju została wśród dziewcząt Oliwia Kazimierczak (trzy złote medale), a wśród chłopców, Filip Gajgał (3 złote medale), którzy reprezentowali barwy UKS Polsko-Amerykańskich Szkół.

Turniej Mikołajkowy  jest jednym z najstarszych w Szczecinie. W sobotę odbył się po raz 22 i wielu dzisiejszych mistrzów stawiało na nim swoje pierwsze kroki.

Reprezentacja UKS Polsko-Amerykańskich Szkół podczas Ogólnopolskiego Turniej Karate WKF "Samuraj Cup" Dzieci i Młodzieży zdobyła w tym turnieju 38 medali (16 złotych, 10 srebrnych i 12 medali brązowych).